2024.11.11. - Márton

Videojáték függőség

Videojáték függőség
Videojáték függőségA széleskörű elérhetőség végett azonban egyre nagyobb fenyegetettséggel kell számolniuk azoknak is, akik folyamatosan játszanak: telefonon, interneten, tableten stb. Egyes játékosok akár 90 órát is játszanak egyhuzamban, ami már kóros függőségnek mondható. A kutatók megjegyezték, hogy míg a hagyományos videojátékoknak vége van, az online szerepjátékoknak nincs. Ezek a játékok emiatt gyakorlatilag végtelenek, így nehéz abbahagyni őket. Így a videójátékok az alkoholhoz és a szerencsejátékhoz hasonló függőséget okozhatnak.
bohócdoktor vizit szja 1%
A függőség jelei:

- Egyik biztos jele a függőségnek, hogy bármit is csinálsz, állandóan azon jár az agyad, mi történhet a játék világában. De legalábbis folyamatosan lefoglalja a gondolataidat, hogy mikor lesz annyi időd, míg végre foglalkozhatsz a programmal.

- A játékfüggők szabadidejét egy dolog motiválja, mégpedig az, hogy minél előbb foglalkozhassanak kedvenc időtöltésükkel.


- A játékfüggőség éppolyan testi-lelki tüneteket válthat ki, mint bármilyen más függőség. Ez az ingerültség, illetve a folyamatos feszültség a nélkülözés során már biztos jele a függőség meglétének.

- Azzal természetesen nincs gond, ha teljes átéléssel játszol, hiszen a modern technikáknak köszönhetően az lenne a csoda, ha hidegen hagynának a látottak, átéltek. Azonban gyanúra adhat okot, ha hosszú órákra teljesen kizárod a külvilágot, nem érzel sem éhséget, sem szomjúságot, sőt, maximálisan elveszíted az időérzékedet.

- Az egyik legerősebb ok, ami miatt egyértelműen veszélyesnek titulálható a játékfüggőség, az az állapot, amikor már szívesebben vagy az éterben, mint a valóságban. Sok lelkileg sérült ember menekül a kész tények elől a játékfüggőségbe, de sajnos a valódi lét történéseire egy virtuális szerep sem hozhat megoldást.